Frontend, Backend чи Full Stack: в чому відмінності, та що краще обрати для старту карєри в IT-сфері


Metalúrgica Peñalva Hnos.IT Вакансії Frontend, Backend чи Full Stack: в чому відмінності, та що краще обрати для старту карєри в IT-сфері
0 Comments

Full Вакансія Senior Full Stack Developer (Node.js+React) Stack-розробники є універсальними фахівцями у світі веброзробки, оскільки вони володіють навичками як Frontend, так і Backend-розробки. Це означає, що вони можуть працювати як над створенням користувацьких інтерфейсів, так і над архітектурою та логікою серверної частини вебдодатків. Full Stack-розробник може самостійно виконати повний цикл розробки вебдодатку, починаючи від концепції, і закінчуючи фінальним продуктом.

Full Stack Developer вакансії в Ukraine

Аби стати FullStack JS, окрім упевненого володіння JavaScript, треба знання й фреймворків. Я раджу починати з Express, на старті його буде достатньо, а далі вже можна переходити на щось складніше, наприклад фреймворк Nest. FullStack Developer — це розробник, який може самостійно зробити фічу на проєкті. Наприклад, у клієнта є запит зробити перелік юзерів. Специфіка вимог до Full Stack Developer може бути різною на різних проєктах.

професія senior full stack developer

Middle Back-End Developer (TypeScript, Node.js, Nest.js, performing DevOps task)

Крім того, можна розглянути спеціалізовані сайти для технологічних вакансій, такі як Hired, AngelList, GitHub Jobs, DOU, Djinni. Бекенд-розробка охоплює серверну сторону додатку. Бекенд-розробники працюють із серверами, базами даних та прикладними інтерфейсами (API), щоб забезпечити функціонування та безпеку додатку. Основні мови для бекенду включають Python, Ruby, Java, .NET та Node.js, а також технології для роботи з базами даних, такі як MySQL, PostgreSQL або MongoDB. Важливо відзначити, що заробітна плата є лише одним з аспектів компенсаційного пакета. Зарплата фул-стек розробників може значно варіюватися в залежності від різних факторів, таких як рівень досвіду, географічне розташування, розмір і сектор компанії, а також технологічний стек.

Рівні та посади (посади) Full Stack розробника

  • Frontend розробка — це процес створення візуальної та інтерактивної частини вебсайтів і додатків, які користувачі бачать та з якими взаємодіють безпосередньо у своїх браузерах.
  • Беремо Senior Full Stack Developer, додаємо досвід проєктного менеджменту у системному адмініструванні (налагодження управління, підтримка систем та мереж).
  • Наприклад, у клієнта є запит зробити перелік юзерів.
  • Такий спеціаліст має глибоке розуміння всієї архітектури та життєвого циклу розробки програмного забезпечення, тому може керувати цілими проєктами від початку й до кінця.
  • Стати фул-стек розробником — це процес, який вимагає від вас часу, навчання та практичного досвіду.

А серед веб розробників найчастіше згадують (та гуглять) Full Stack Java Developer. Зрештою, пам’ятайте, що ніщо не замінить практику. Намагайтеся створювати власні проєкти, використовуйте код, відправляйте його на GitHub, отримуйте відгуки від інших розробників.

Ключові навички та технології для Full Stack розробника

професія senior full stack developer

Зазвичай такий спеціаліст знає лише якусь одну мову програмування. Full Stack-розробка підходить для тих, хто бажає мати повне розуміння процесу створення вебдодатків та готовий приділити час навчанню і освоєнню широкого спектра навичок. Це гарний вибір для людей, які люблять різноманітність у своїй роботі та хочуть бути затребуваними на багатьох фронтах веброзробки. Якщо казати про backend-частину, як і у випадку з frontend, щоби розбиратися, потрібно вивчити основи роботи інтернету. Наприклад, як працюють протоколи HTTP/HTTPS, браузер, DNS, а також доменні імена та хостинги.

професія senior full stack developer

Увійдіть, щоб скористатися всіма можливостями.

Вибір правильного напряму — це лише початок подорожі у світ IT. Frontend-розробка зосереджується на створенні візуальної та інтерактивної частини вебсайтів та додатків, яку безпосередньо бачать користувачі. Вона вимагає високого розуміння принципів UI/UX, а також володіння технологіями, такими як HTML, CSS та JavaScript. Для успіху у програмуванні потрібні не тільки технічні навички, а й уміння ефективно керувати своїми завданнями та цілями. У цій статті ми поринемо у світ SMART-цілей та розглянемо, як програмісти можуть використовувати цей підхід для підвищення продуктивності та професійного розвитку.

На всі стеки майстер: хто такий Full-stack developer, скільки заробляє та як ним стати

Ми використовуємо файли cookie для персоналізації контенту, реклами і для аналізу нашого трафіку. Ми також ділимося інформацією про використання вами нашого сайту з нашими партнерами в рекламі і аналітиці. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, ви погоджуєтеся на використання всіх файлів cookie.

Отримуйте першими корисні статті, вичерпні гайди щодо пошуку віддаленої роботи в цифровому світі, розвитку Soft Skills та Hard Skills, цікаві та мотивуючі інтерв’ю, огляди трендів, лайфхаки. Ще один курс від Hongkong University of Science and Technology. Концетрцується на front-end та back-end, гібридній мобільній розробці, мультиплатформенним рішенням. Тренуйтесь у додаткових проєктах, за якими у вас недостатньо експертизи. Цікаві цифри щодо часу навчання залежно від формату наводить Careerkarma. Згідно з нашим дослідженням щодо зарплат Full Stack Developer отримує в Україні від $518 до $4000 на місяць, медіана — $2259.

Будьте готові адаптуватися, експериментувати та вчитися на своїх помилках, а також бути відкритими до нових ідей та підходів. Щоб бути Full Stack-розробником, необхідно володіти усіма технічними навичками, які були описані вище як для Frontend, так і Backend-спеціалістів. Backend-розробка підходить для тих, хто цікавиться системним програмуванням, архітектурою додатків та логікою даних. Це напрям для тих, хто хоче глибше зрозуміти, як працюють додатки “зсередини” та має схильність до аналітичного мислення і розв’язання складних задач. Frontend-розробка є ідеальним вибором для тих, хто зацікавлений у візуальному дизайні, користувацькому інтерфейсі та має певну схильність до креативності. Цей напрям розробки пропонує можливість бути в центрі технологічного прогресу, створюючи привабливі та зручні вебінтерфейси для користувачів.

Зі свого досвіду скажу, що краще спочатку вчитися одному напряму, а потім — іншому. Це буде набагато ефективніше, ніж одразу занурюватися з головою у FullStack. Отже, це головне, що потрібно знати щодо ролі Full Stack Developer. Звісно, цю тему можна поглиблювати майже нескінченно.

Щодня ми можемо надсилати вам схожі вакансії на ел. Щоб стежити за світовим ринком IT та Digital-вакансій, радимо підписатись на міжнародний Job Board. Щоб моментально отримувати нові вакансії, підпишіться на наш канал з вакансіями та на поштову розсилку. Варто не задовольнитись написанням «I am a Full Stack Developer», а створити CV за всіма правилами. Які Hard Skills та Soft Skills писати, ми розповіли вище.

Вивчення широкого спектра технологій вимагає часу. Це може бути швидше, якщо ви вже володієте деякими навичками розробки, але вам усе одно потрібно витратити час на вивчення нових технологій і навичок. Зазвичай вивчення всього спектра необхідних технологій фронтенду й бекенду займає не менш ніж рік.

Це універсальний розробник, що має майстерно володіти усіма стеками. Насправді, в цьому огляді ви бачили, що можна глибоко спеціалізуватись на декількох ключових стеках. Проте це не скасовує знання на доброму рівні інших стеків.

Ця професія відкриває широкі можливості для розвитку та спеціалізації. Один із них — необхідність постійно оновлювати свої знання, оскільки технології швидко змінюються. Це може бути виснажливим і вимагати часу й зусиль. Крім того, стати фул-стек розробником означає, що вам доведеться розуміти й працювати з широким спектром завдань, що може бути складно, особливо якщо ви намагаєтеся зробити все ідеально. Бути спеціалістом широкого профілю може також означати, що ви не станете глибоким експертом у якійсь конкретній царині (або станете, про це теж поговоримо далі).

Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/


Facebook
Instagram